Jak wspierać rozwój i potencjał Młodych?

Jak dogadać się z Młodymi? Jak wspierać i doceniać ich potencjał i rozwój? Jak budować ich wiarę w siebie i sprawczość? To pytania, które stawiam sobie i Rodzicom wchodzących w dorosłość Dzieci.

Jestem Matką 20. letniej Córki, 18. i 15. letniego Syna. Największym sukcesem moim i mojego męża jest to, że zbudowaliśmy z naszymi Dziećmi dobre i wspierające relacje. Podchodzę do tego faktu z ogromną pokorą, kierując się nauką z Listu do Koryntian: …Tak więc kto myśli, że stoi, niech uważa, aby nie upadł.. Budowanie wspierających relacji z dziećmi to proces i nauka na całe życie.

Dla uczciwości dodam, że dobre, przyjacielskie relacje nie oznaczają relacji bez wichrów i burz, przez które również przechodzimy w naszej pięcioosobowej rodzinie.

Pragnę podzielić się z Tobą źródłem, z którego czerpaliśmy mądrość i siłę, gdy obydwu ich potrzebowaliśmy szczególnie w chwilach kryzysów.

Po pierwsze WIARA. Wciąż uczy nas potrzebnej w relacjach z dziećmi pokory. Uczy nas tego, że wszyscy bez wyjątku upadamy i wszyscy bez wyjątku możemy wołać do Boga o pomoc. I z pomocą Słowa oraz mądrych i dobrych ludzi, których stawia nam na naszej drodze możemy podnosić się z każdego upadku.

Po drugie ROZMOWA. Rozmowa trzyma nas przy życiu, cementuje nasze relacje, buduje między nami przyjaźń. Wymaga od nas uczciwości i stawania w prawdzie przed sobą nawzajem i przed samym sobą.

Po trzecie NARZĘDZIA budowania zespołu i konsultingu zaczerpnięte ze świata biznesu. Stawianie mocnych pytań jak w coachingu, nazwanie wartości i standardów zachowań, które akceptujemy, dawanie sobie informacji zwrotnych.

Korzystaj z naszych inspiracji, (potraktuj je jak szwedzki stół), podziel się również swoimi. Wdrażaj i wspieraj swoich Młodych Dorosłych budując ich wiarę w siebie i doceniając ich potencjał.

DOCENIAJ WASZ POTENCJAŁ

Wykorzystaj inspiracje i pytania do rozmów o Waszym potencjale.
Buduj Waszą wewnętrzną siłę i wiarę w siebie.